Vinco Mykolaičio - Putino memorialinis butas - muziejus, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija

Duomenų atnaujinimas

Jeigu pageidaujate atnaujinti informaciją, įrašykite ją laukeliuose
Įveskite paveikslėlyje matomus simbolius.
Tarp didžiųjų ir mažųjų raidžių nėra skirtumo.

Tauro g. 10-3, Vilnius, Vilniaus m. sav., LT-01114, Lietuva

El. paštas tl.iajeizumsuainliv@onitup.ofni

Aprašymas

Muziejus įkurtas XX a. ketvirto dešimtmečio name Tauro g. Nr.10. Šiame name 1940-1944 m. gyveno su universiteto veikla susiję žmonės: Mykolas Biržiška, Konstantinas Jablonskis, Vincas Krėvė, Vytautas Landsbergis - Žemkalnis, Vincas Maciūnas, Georges Matoré, Balys Sruoga ir kt. 1944 m. rudenį buvusiame V. Krėvės bute pirmajame aukšte apsigyveno V. Mykolaitis - Putinas. Name dar gyveno: literatūrologas K. Korsakas, chemikas K. Daukšas, filosofas Eugenijus Meškauskas, teisininkas Juozas Bulavas, operos režisierius Antanas Zauka. Balio Sruogos bute kurį laiką gyveno rašytojas Kazys Boruta su muzike Jadvyga Čiurlionyte, psichologas A. Gučas.
Pirmojo aukšto bute iš kiemo pusės yra gyvenusi muzikologė Ona Narbutienė su mama ir senele, 1947 m. išvežtos į Sibiro tremtį. Tame pačiame bute 1974 m. buvo apsistojusi rusų disidentė, poeto Osipo Mandelštamo našlė Nadežda Mandelštam, o 1975 m. – žymus kovotojas už žmogaus teises Andrejus Sacharovas, atvykęs į disidento Sergejaus Kovaliovo teismą.
Į antrojo aukšto 3 butą V. Mykolaitis-Putinas persikėlė po B. Sruogos mirties ir praleido dvidešimt gyvenimo metų, ištisą savo vėlyvosios kūrybos laikotarpį. Jame atkaklių kultūrinės visuomenės pastangų dėka, įveikiant rašytojo asmenybei reiškiamą nepalankumą, 1981 m. įkurtas ir 1986 m. pradėjo veikti muziejus.
V. Mykolaičio - Putino muziejus lankytojams buvo atidarytas 1986 m. Muziejaus steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė. Iki 1991 m. muziejus buvo Rašytojų muziejaus padaliniu. 2005 m. birželio 22 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1-845 Venclovų namai-muziejus atskirtas nuo Vilniaus etninės veiklos centro ir kartu su B. Grincevičiūtės memorialiniu butu-muziejumi „Beatričės namai“, V. Krėvės - Mickevičiaus memorialiniu butu-muziejumi ir V. Mykolaičio – Putino memorialiniu butu-muziejumi sujungti į Vilniaus memorialinių muziejų direkciją.
Žmonių nuomonė yra svarbi
Parašykite komentarą
 
×
Mums Jūsų nuomonė yra labai svarbi, nes kartu pasieksime, kad visi klientai būtų patenkinti aptarnavimo kokybe.

Ačiū už kiekvieną Jūsų komentarą.
Jūsų vardas
Komentaras
Captcha Code
Įrašykite apsaugos kodą:

Raktažodžiai: vinco mykolaičio putino memorialinis butas

Informacijos redagavimas:


Pateikti
Parduok savo paslaugą ar prekę greitai
Pateik pasiūlymą Atradau.lt dabar!
Ar turi laiko?
Jūsų dėmesys ir palaikymas labai reikalingas
Skirdami 90 sekundžių Jūs aukojate
0,05 € gyvūnams gyvenantiems
globos namuose.
Jums nekainuoja nei cento.
Paspaudus "Mano parama" būsite nukreipti į paramos puslapį Atradau.lt svetainėje.
Pinigai mokami iš Atradau.lt sąskaitos.